
Lyst til å gjøre noe meningsfylt? Misjonssambandet er nå i en vennskapsfase og bidrar med korttidspersonell ved forskjellige bibelskoler i Kenya og Tanzania.
Norsk Luthersk Misjonssambands visjon er «Verden for Kristus». Vi vil utbre Guds rike gjennom ord og handling og har utsendinger på tre kontinent. Vår viktigste ressurs er motiverte og engasjerte medarbeidere som deler organisasjonens verdier og målsetting.
Vi søker nå:
i engasjement på 3 måneder.
Arbeidsoppgaver
Kvalifikasjoner
Vi kan tilby
Vi forutsetter at søker bekjenner den kristne tro og kan identifisere seg med Misjonssambandet sitt formål og verdier i samsvar med ”Verdidokument – Grunnlagsdokument for ansettelse i Norsk Luthersk Misjonssamband”.
For spørsmål eller informasjon kontakt regionleder Østlige Afrika, Lamessa Endalew på lendalew@nlm.no.
Søknad, CV og referanser sendes:
Søknadsfrist: Søknader vurderes og behandles fortløpende.
Tiltredelse: Høst 2025 eller 1. kvartal 2026
Norsk Luthersk Misjonssamband er behandlingsansvarlig for de personopplysningene du sender inn i søknaden din, jf. personvernforordningen artikkel 4.
Når du søker på en stilling, samtykker du til at vi registrerer og samler inn de personlige opplysningene du gir oss i søknaden din i rekrutteringsprosessen, jf. personvernforordningen artikkel 6. Hvis du oppgir personopplysninger som sier noe om din religion, avgir du med dette et spesifikt samtykke til at vi kan behandle dine særlige kategorier av personopplysninger, jf. personvernforordningen artikkel 9.
Vi beholder dine personopplysninger til rekrutteringsprosessen er avsluttet, for deretter å slette all informasjon om deg om ikke annet er avtalt med et nytt samtykke.
Du kan be om innsyn i de personopplysninger Norsk Luthersk Misjonssamband har om deg. Du kan også be om at vi retter ukorrekte opplysninger eller sletter informasjon om deg. Du har når som helst mulighet til å trekke tilbake samtykket til at vi behandler personopplysningene dine i en rekrutteringsprosess. Dette kan gjøres ved å kontakte oss på e-post. Vi kommer da til å fjerne søknaden og slette personopplysningene som er forbundet med søknaden fra rekrutteringssystemet.
Ved å sende inn din søknad:
Mer informasjon om hvordan vi behandler dine personopplysninger finner du i vår personvernerklæring her.