
Bli med på oss på leir til Solgry i høst
Litt om leir på Solgry
Når du reiser på leir til Solgry, blir du møtt av flotte ledere som ønsker deg velkommen og som ønsker at du skal få en fin leiropplevelse. På leir spiser vi god mat, har aktiviteter, konkurranser eller leker, synger og har det gøy, og selvsagt får vi høre fra Bibelen.
På våre leirer kan du slappe av fra hverdagen, og kun kose deg sammen med nye og "gamle" venner. Velkommen til leir på Solgry.
Programmet finner du helt nede på siden
Pakkeliste:
Toalettsaker
Laken og putetrekk
Sovepose eller dynetrekk
Bibel (om du har)
Klesbytte
Uteklær etter været (varm genser, utebukse/dress, god jakke, lue og votter)
Innesko (evt også fotballsko/hallsko til fotball/kanonball ol.)
Drikkeflaske - med mye aktiviteter er det godt å ha en drikkeflaske tilgjengelig.
Evt kioskpenger (maks 100,-) og kollektpenger
Det er ikke lov å ha med:
Nettbrett, neglelakk/neglelakkfjerner, parfyme, energidrikk.
Telefon er ønskelig at blir hjemme. Er det spesielle grunner til at barnet ditt må ha med telefon, eller annen aktuell info: ta kontakt med leirutvikler (Jorunn) i forkant av leiren på mail jdidriksen@nlm.no eller mobil 47828400. Om barnet ditt har mobil med og ringer hjem under leiren er det fint om vi blir kontaktet slik at lederne på leiren vet hva som skjer. Om du trenger å snakke med ditt barn, kan du ringe leirsjef/leirutvikler og barnet kan også få ringe hjem ved behov.
Det vil være muligheter for å gi kollekt (pengegave) til Ung Global.
Bruker barnet ditt medisiner eller allergier eller andre hensyn en må ta i hverdagen, så gi beskjed ved påmelding og ta kontakt med leirkoordinator i god tid før leirstart dersom dere ønsker å forklare litt mer. Det er viktig at vi får denne informasjonen slik at vi sammen kan gi barnet ditt kan den oppfølgingen som er nødvendig under leiren. Mail: jdidriksen@nlm.no eller ring/sms 47828400.
Snakk med barnet ditt før de reiser på leir:
For at alle skal ha en best mulig leir, kan det være lurt å snakke med barnet ditt om god oppførsel på leiren. Det gjelder både vante og nye leirdeltakere.
- Regler som blir satt skal følges
- Respekter ledere, og følg beskjeder fra de
- Respekter andre deltakere (feks. om de ikke ønsker besøk på rommet og ikke bank på dører og løp bort)
- Rommet en får tildelt skal behandles fint og alle på rommet skal være med å rydde det før hjemreise.
- Når en reiser på leir, kan en bli plassert med barn en ikke kjenner fra før. Snakk med barnet ditt om dette. Vi gjør så godt vi kan for at alle skal få hvertfall et av ønskene sine, og kontakter dere om vi ser det ikke lar seg gjøre.
- Vi bruker sko/innesko i matsalen.
- Energidrikker, parfyme og neglelakk/neglelakkfjerner er ikke lov
- Ha det gøy og skap gode minner og vennskap
Pris:
Ikke medlem i leirklubben: kr 1020,-
Medlem i leirklubben: 920,-
Leirklubbkontingent kr 100,- pr kalenderår. Leirklubben er for deltakere som er 3-14 år. En kan melde seg inn i leirklubben ved leirpåmelding. Det koster 100 kr pr kalenderår, og en får da 100,- i rabatt på hver leir en reiser på i region sørvest.
Regnestykket blir slik: Leiren koster 1020,-. Leirklubben koster 100,-. Du melder deg inn i leirklubben med å trykke at du godtar det og får da 100,- i rabatt på leiren, men så skal du betale kontigenten på 100,-. Da betaler du samme pris som full leir første gang, men da er kontigenten inkludert, og du får 100,- avslag på alle leirene til Misjonssambandet i region sørvest ut året. Leirklubben vil også da få frifondmidler som brukes til aktiviteter og lignende for å gjøre leirene best mulig for deltakerne. Anbefales.
NB; Arrangementet må forhåndsbetales i påmeldingen.
Blir det vanskelig å betale for arrangementet med en gang, ta kontakt med regionkontoret og vi hjelper med påmelding for e-faktura.
Det koster å reise på leir, vi ønsker ikke at økonomi skal stå i veien for at barn og unge får reise på leir. Ta kontakt med regionkontoret om det er aktuelt for deg eller noen du kjenner å søke om støtte til leir. Du vil da få tildelt en egen påmeldingslink fra oss. Du er velkommen til å kontakte oss på telefon 51 82 31 00 (man-fredag 09.00-14.00) eller epost sorvest@nlm.no.
Avmelding
Avmelding fra og med 2 uker før leiren blir belastet med 350kr. Blir det ikke gitt beskjed om at deltaker ikke kommer på leir belastes full pris.
Avmelding må skje via telefon (09.00-14.00) til Regionkontoret på tlf 51823100.
Gi beskjed til sorvest@nlm.no dersom du har allergier eller særlige behov for hjelp i forkant av leiren. F.eks : Bruker barnet ditt medisiner eller allergier eller andre hensyn en må ta i hverdagen, så gi beskjed ved påmelding og ta kontakt med leirkoordinator i god tid før leirstart dersom dere ønsker å forklare litt mer. Det er viktig at vi får denne informasjonen slik at vi sammen kan gi barnet ditt kan den oppfølgingen som er nødvendig under leiren. Du kan evt kontakte Leirutvikler : Mail: jdidriksen@nlm.no eller ring/sms 47828400
Vi er takknemlige for tilbakemelding på leirene som blir arrangert. Har du tips og ideer til ting vi kunne gjort annerledes er vi svært takknemlige for tilbakemelding. Tilbakemelding kan sendes til; leirsorvest@nlm.no eller sorvest@nlm.no
PROGRAM (Litt endring/justering av program kan forekomme)
FREDAG
18:00 Innkvartering starter
18:30 Kveldsmat
19:30 Samling
LØRDAG
08:30 Frokost
09:30 Samling
13:00 Middag
16:00 Kaffemat
18:00 Kveldssamling
19:00 Kveldsmat
20:00 Leirkveld
SØNDAG
09:00 Frokost
10:00 Samling
13:00 Middag
13:30 Hjemreise
Solgry ungdoms- og misjonssenter Moldbrekkevegen 83 5550 Sveio