Lovsangsteamet

Fellesskap og takk med lovsang

Det ble en vellykket throwback-lovsangskveld som samlet folk i alle aldre. Lørdag 17. oktober var Misjonssalen i Ålesund fylt av ca180 mennesker i tilbedelse.

Bak initiativet sto Ingrid Helene Engås som ønsket å hente frem igjen lovsangsskatter fra 80-, 90-, og 2000 tallet.

Da hun ble spurt om hvorfor hun ville arrangere dette, sa hun at hun gjerne ville at folk skulle oppdage og gjenoppdage gode lovsanger som er gitt ut og brukt i menigheter i denne perioden.

-Jeg ønsket å skape en arena for å dele sanger som har betydd noe for andre tidligere i livet. Mitt håp var at disse sangene kunne engasjere på tvers av ulike aldersgrupper, sier hun.

Gleden for en vellykket kveld var lett å merke. Mange smil og nikk av gjenkjennelse og glede over å få dele sangene i fellesskapet. Folk på tvers av ulike menigheter og aldersgrupper deltok. Ingrid er takknemlig til alle som stilte opp og gjorde det til en flott kveld.

-Alle jeg spurte om å være med og arrangere tente på ideen og var umiddelbart villige. Vi fikk med mange musikere og forsangere i ulike aldre, og flere til å hjelpe til med teknikk og vertskap.

Lovsangskvelden startet med sanger fra 80-tallet. Mange i salen og på scenen var ikke født når disse sangene ble til. Etter en liten time, var det kaffepause, og praten gikk livlig før andre del av lovsangskvelden.

Ingrid er også glad for gode tilbakemeldinger fra ulike aldre. Alt fra barn til de over 80 år var begeistret for kvelden og var glade for å være der.

-Mange satte også pris på at det var høy musikalsk kvalitet, stor instrumentvariasjon og teknisk kreativt, sier Ingrid. Jeg er glad for at kvelden samlet så mange som ønsket å gi takk og tilbedelse til en levende Gud gjennom lovsangen.

Teamet brukte en hel del tid på å øve inn en bredde av sanger.
Anne-Marit Engås