
Det er konfirmasjonstid. Men hva med tiden etter konfirmasjonsåret? Eller for de som skal konfirmeres neste år, hva kan de få med seg? Ung:Disippel ligner på leir, men er mye mer.
Mange barn og unge er vandt med å reise på leir. Fra de begynner i 9. klasse får de et tilbud som ligner på leir, men samtidig er mye mer enn leirer.
Ung:Disippel – Vokse i tro og fellesskap
Ung Disippel er et treårig disippeltreningsprogram for ungdom som ønsker å styrke troen og leve som etterfølgere av Jesus. Programmet gir unge muligheten til å vokse i tro, bygge fellesskap og få erfaring i tjeneste.
Programmet består av tre trinn:
Gjennom fire årlige leirsamlinger får deltakerne undervisning, smågrupper, aktiviteter og fellesskap. Leirene er en tid for å styrke troen, bygge varige vennskap og få inspirasjon til å leve ut evangeliet. Mange opplever at Ung:Disippel gir et sterkere trosgrunnlag, trygghet og fellesskap for livet.
De tre trinnene bygger på hverandre, men det er mulig å begynne på et trinn uten å ha vært med på foregående trinn. Alle trinnene har felles helger, delt mellom Skilbrei og Sætervika.
Kommende skoleår er helgene fordelt slik:
19.-21. september 2025 (Skilbrei)
31. okt-2. november 2025 (Sætervika)
23.-25. januar 2026 (Sætervika)
24.-26. april 2026 (Sætervika)
Ung:Disippel er en trygg arena der ungdom får støtte til å vokse i tro. Er du interessert? Ta kontakt for mer informasjon!