Ansatte

Personalendringer i NLM region øst

Gjennom høsten 2020 og vinteren 2020/2021 har det skjedd en del endringer på personalfronten i regionen.

Her følger en oversikt på ansettelsesforhold direkte under regionstyret.

Nyansatte:

  • Ingvild Aamodt startet 1. oktober 2020 som Barne-, tweens- og familiearbeider i Misjonssalen Oslo i 40 %.

  • Karstein Tollheim startet i 1. oktober 2020 som pastor for Lillokirken (Groruddalen, Oslo) i 20 %.

  • Anna Lindbak Hørte startet 1. november 2020 som utviklingsleder i NLM ung region øst i 100 %.

  • Vidar Førrisdahl-Johansen startet 1. januar 2021 som daglig leder for Fangekasa Misjonssenter i 50 %.

  • Ole Martin Rudstaden startet 1. januar 2021 som pastor i Misjonssalen Oslo i 100 %.

  • Sonja Leirvik startet 1. januar 2021 som leir- og lagsutvikler for Solåsen, Vestfold og Buskerud i 60 %.

  • Johan Leirvik startet 1. januar 2021 som menighetsutvikler i Misjonshuset Tønsberg i 100 %. Han kommer også til å ha noen oppgaver knyttet til regionen.

Justering i stillinger:

  • Bjørn Moldekleiv startet 1. januar 2021 som administrasjons- og foreningskonsulent i regionen samtidig som han sluttet som forsamlingsleder i Drammen. Han kommer til å fortsette i en deltidsstilling i Drammen i påvente av ny leder.

  • Natasha Victoria M. Galland startet 15. januar 2021 som administrasjonskonsulent i 50 %. Hun fortsetter som leirkonsulent i 50 %.

  • Matias Ommedal har fått et års forlengelse av vikariatet som ungdomsarbeider i NLM Hamarkirken fra sommeren 2020 til sommeren 2021 i 20 %.

De som har sluttet/har sagt opp:

 

  • Ingunn Bjørge Bredvei sluttet sommeren 2020 som barne- og familiearbeider på Misjonshuset i Tønsberg.

  • Martha Salmelid sluttet sommeren 2020 som barne- og familiearbeider i Misjonssalen Oslo.

  • Håkon Åreskjold sluttet sommeren 2020 som administrasjonsleder i Misjonssalen Oslo.        

  • Jon Georg Fiske sluttet høsten 2020 som utviklingsleder i NLM ung region øst og er i dag rektor for Bibelskolen Fjellhaug.

  • Ragnhild Fjeld sluttet i desember som kontor- og foreningssekretær etter oppnådd pensjonsalder.

  • Ewa Moldekleiv sluttet ved årsskiftet som barne- og familiearbeider i Vestfold og Søndre Buskerud etter oppnådd pensjonsalder.

  • Jan Erik Lehre sluttet ved årsskiftet som forsamlingsleder i Misjonssalen Oslo etter oppnådd pensjonsalder.

  • Håkon Lund sluttet ved årsskiftet som leir- og lederutvikler i Østfold. Han har gått over til stilling på Hans Nilsen Hauge VGS i Fredrikstad.

  • Martha Krogedahl Myklebust hadde høsten 2020 et midlertidig engasjement i administrasjonen. Hun sluttet 31. desember 2020.

  • Arild Strøm har sagt opp som administrasjonsleder og sang- og musikkarbeider i Misjonsalen Oslo. Han jobbet ut 2020 og bistår i en mindre stilling som administrasjonsleder frem til ny er på plass.

  • Ole Kristian Sameien har sagt opp og slutter som forsamlingsleder i NLM Hamarkirken 1. februar 2021. Han kommer til å fortsette i en 20 % stilling i påvente av ny leder.

  • Jan Magnus Fauske Lillebø har sagt opp stillingene som ungdomsleder i Misjonssalen, trinnleder i Ung:Disippel og ungdomsarbeider i Indre Østfold/Spydeberg fra 1. august 2021.

  • Håkon Rydland har sagt opp som kommuniksasjonsarbeider og slutter 30. april 2021.


Totalt sett er det nokså mange ansatte i regionen. Fra tid til annen er det noen som slutter, og noen som starter. Vi vil ønske hjertelig velkommen i «arbeidslaget» til de som er nye. Og vil rette en stor takk for innsatsen gjennom kort eller lang tid i tjenesten til de som har - eller skal - slutte.