Operaen i Oslo i solnedgang

Region øst

NLM region øst består av fylkene Vestfold, Buskerud, Akershus, Oslo, Oppland, Hedmark og Østfold.

Giveraksjon 2019: "For å forandre"

Les mer om Region østs giveraksjon 2019 (avsluttes 1. juli).

 

NLM region øst ønsker å gi barn, ungdom og voksne over hele Østlandet muligheten til å bli kjent med Jesus, og vi vil utruste kristne til å være levende vitner både i sitt eget lokalområde og over hele verden. Vi driver et stort og variert arbeid med store og små misjonsfellesskap, et rikt leirarbeid og jevnlig møtevirksomhet i forsamlinger og bedehus. NLM region øst er svært variert, og inkluderer både den tett befolkede og flerkulturelle Osloregionen og små steder i distriktene. En viktig prioritering er det flerkulturelle arbeidet, og vi satser også stort på å nå barn og unge med evangeliet.

I tillegg til NLMs visjon «Verden for Kristus» arbeider Region øst under visjonen «Inkluderende og disippelgjørende fellesskap av mennesker i alle generasjoner, som deler evangeliet om Jesus».

 

Institusjoner

NLM region øst har seks leirsteder, ni barnehager (alene eller sammen med andre) og fem skoler, inkludert Fjellhaug bibelskole, med landets eneste bibelskolelinje innen gaming, og Fjellhaug Internasjonale Høgskole, som er svært viktig for rekruttering og utdanning av utsendinger til NLMs internasjonale arbeid. Vi har også to nærmiljøsentre, en rekke gjenbruksbutikker og flere lokalradioer.

 

Ressurser

Du finner mer informasjon og nyttige ressurser fra region øst i Ressursbanken (husk å filtrere på region øst).

Der finner du blant annet informasjon og referater fra regionstyret, leiroversikt for hele året og disippeltreningsprogrammet vårt, Ung:Disippel.

Adresse

Sinsenveien 25 0572 Oslo

Kontakt

E-post: ost@nlm.no Telefon: 22 00 73 90 Åpningstider: Mandag - torsdag kl. 10.00 - 15.00

Håkon Åreskjold
Håkon Åreskjold Administrasjonsleder Misjonssalen Oslo
Andreas Barbøl
Andreas Barbøl Forsamlingsleder/pastor Follokirken
Ingunn Bredvei
Ingunn Bjørge Bredvei Barne- og familiearbeider Tønsberg misjonshus
David Fauske
David Fauske Young Life-arbeider Oslo
Jon Georg Fiske
Jon Georg Fiske Lederutvikler Ung:Disippel, regional lederutvikler og områdearbeider Akershus
Ragnhild Fjeld
Ragnhild Fjeld Kontor- og foreningssekretær
Andreas Furnes
Andreas Furnes Ungdomsleder Follokirken
Natasha Victoria M. Galland
Natasha Victoria Galland Leirkonsulent (regional)
Morten Gjerløw Larsen
Morten Gjerløw Larsen Daglig leder Solbukta leir- og konferansesenter
Frode Granerud
Frode Granerud Områdearbeider Østfold og regional forkynnelseskonsulent
Steinar Gulbrandsen
Steinar Gulbrandsen Seniorkonsulent
Ernst Jan Halsne
Ernst Jan Halsne Leder region øst
Kari Helene Haugen
Kari Helene Haugen Misjonskonsulent og områdearbeider Hedmark og Øvre Romerike
Kjersti Haugen
Kjersti Haugen Trinnleder i Ung:Disippel
Martine Andrea Heier
Martine Heier Festivalsjef for Nyttårsfestivalen og Ungdomsfestivalen
Tone Anita Heier Daglig leder Fangekasa Misjonssenter
Jon Anders Jørgensen
Jon Anders Jørgensen Daglig leder Solåsen Leirsted og leirskole
Åse Karlsen
Åse Karlsen Områdearbeider i Vestfold og nordre Buskerud
Jan Erik Lehre
Jan Erik Lehre Forsamlingsleder/pastor Misjonssalen Oslo
Jan Magnus Fauske Lillebø
Jan Magnus Fauske Lillebø Ungdomsleder i Misjonssalen Oslo, Trinnleder i Ung:Disippel, ungdomsarbeider i Østfold
Sven Arne Lundeby
Sven Arne Lundeby Fellesskapsutvikler (regional)
Peter Majeed
Peter Majeed Innvandrerkonsulent
Bjørn Moldekleiv
Bjørn Moldekleiv Forsamlingsleder Drammen og omegn og forkynner i regionen
Ewa Moldekleiv
Ewa Moldekleiv Barne- og familiearbeider i Vestfold og Søndre Buskerud
Gjermund Nordhus
Gjermund Nordhus Leder NLM ung
Mathias Ommedal
Matias Ommedal Ungdomsarbeider NLM Hamarkirken (permisjon høst 2019)
Odd Arild Røen
Odd Arild Røen Ungdomsarbeider Stikle/Ørje i Østfold
Martha Salmelid
Martha Salmelid Barne- og familiearbeider i Misjonssalen Oslo
Marte Vikanes Sameien
Marte V. Sameien Barne- og ungdomsarbeider Hedmark
Ole Kristian Sameien
Ole Kristian Sameien Forsamlingsleder/pastor NLM Hamarkirken
Øyvind Sollien
Øyvind Sollien Forsamlings- og områdearbeider Lillehammer og Søre Gudbrandsdal
Asbjørn Stige
Asbjørn Stige Administrasjonsleder
Inger Strangstad
Inger Melbø Strangstad Leirarbeider Livoll
Arild Strøm
Arild Strøm Sang- og musikkarbeider Misjonssalen Oslo
Leif Ørjan Thingbø
Leif Ørjan Thingbø Young Life-arbeider Fredrikstad