> NLM / Nyheter nlm.no / Historien om "Tini"



Historien om "Tini"

"Tini" kommer fra en landsby på Sumatra. Hun har vært muslim, men konverterte og ble kristen for 3 år siden. Hun forteller sin historie.

Hør "Tini" fortelle sin historie om hvordan hun ble en kristen, og hvordan hun tidligere måtte låse Bibelen sin inne i et skap, for at ikke faren skulle finne utat hun var en kristen. Nå sier hun at hun gleder seg til å kunne fortelle om Jesus til brødrene og faren sin.

 

Takker NLM

NLM hjalp "Tini" til å bli økonomisk uavhengig fra familien, ved å skaffe henne en midlertidig jobb. Nok til å betale leie og mat. Dette medførte til en mindre økonomisk avhengighet til familien, som igjen førte til at "Tini" nå gleder seg til å fortelle resten av familien om Jesus.


Japan

NLM kom til Japan i 1949. I 1962 ble Vest Japan Evangelisk Lutherske Kirke organisert, men NLMs oppgave var ikke slutt med det. 

Bli fast giver | Se prosjektene

Siste fra Utsyn

En predikantdatter har laget dokumentar om sin far. Første pinsedag får alle anledning til å se «Predikanten» på NRK1.

Revidert nasjonalbudsjett, som den raud-grøne regjeringa la fram 7. mai, gav inga avklaring for Konghaug Musikkgymnas. Planane om utviding ligg på is. 

Utenriksminister Espen Barth Eide besøkte Mongolia i slutten av april, og han møtte blant andre utsendinger fra Misjonssambandet.

Siste fra iTro

Jeg og noen venner var på tur en gang. Vi kom til en restaurant, og spurte om det var mulig å få kjøpe noe mat. De smilende damene sa at det var gratis!

Det er Eurovision-finale. Finn ut når du absolutt IKKE bør gå på do.

Dagens bibelsitat

Jes 41:10a Frykt ikke, for jeg er med deg! Se deg ikke engstelig om, for jeg er din Gud!

Sitat på SMS

Meld deg på

Del